Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Esinduse töötajad ja kontaktid

Kontor

Telefon
+1 212 883 0640

E-mail
Mission.NewYork@mfa.ee

Faks
+1 646 514 0099

3 Dag Hammarskjöld Plaza,
305 East 47th Street,
6th Floor, Suite 6B, New York, NY 10017

Pressikontakt

Liisa Toots
kommunikatsiooninõunik
liisa.toots@mfa.ee
+1 (646) 659 6557


Töötajad

Sven Jürgenson
Erakorraline ja täievoliline suursaadik, alaline esindaja

Gert Auväärt
Asejuht

Kristel Lõuk
Julgeolekunõukogu koordinaator

Maris Riisenberg
Julgeolekunõukogu asekoordinaator (küberjulgeolek, Ukraina, Gruusia)

Katri Lõhmus
1. komitee – desarmeerimine; relvastuskontroll; keemiarelvad; väikerelvad; küberjulgeolek (DPRK, Iraan/JCPOA)

Endrik Raun
2. komitee –  areng, keskkond, majandus ja rahandus, ÜRO fondid ja programmid; humanitaar- ja arenguabi, ÜRO hanked, ÜRO valimised

Helen Kaljuläte
3. komitee – inimõigused; naised, rahu ja julgeolek; lastekaitse konfliktides; seksuaalne vägivald konfliktides; ajakirjanike kaitse konfliktides tsiviilisikute kaitse konfliktides; humanitaarküsimused; internetivabadus

Mikk Rebane
4. komitee – Lähis-Ida rahuprotsess  (MEPP), Jeemen, Iraak (s.h. sanktsioonikomitee), Golan (Lähis-Ida)

Andre Lipand
5. komitee – Kesk-Aafrika Vabariik, Kongo Demokraatlik Vabariik, Burundi, uued ohud; makromajandus; eelarve; SPM, SEA, A4P (Kesk-Aafrika)

Merje Mägi
6. komitee – rahvusvaheline õigus; inimkaubandus, UNODC, R2P; tribunalid; õigusriik; rahvusvaheline kohus, ÜRO ja JN töömeetodid

Kristel Kaeval
Sanktsiooni koordinaator

Tiina Paju
Lääne-Aafrika; Põhja-Aafrika (rahuehitus,Western Sahara, Sahel, Mali, Libya, Lake Chad, Guinea Bissau, UNOWAS) 

Anneli Lepp
Ida-Aafrika; Suur järvistu (piraatlus Somalia; Sudaan (s.h. Sanktsioonikomitee), South Sudan, tribunal Rwanda; Eritrea)

Anneli Leega Piiskop
Ladina-Ameerika; Vaikne Ookean; Lõuna-Aasia (Myanmar, kliima; vesi; energia; toit ja toidujulgeolek, PA üldküsimused)

Rena Tasuja
Euroopa, Balkan, Ukraina, Gruusia, Kesk-Aasia (ränne; külmutatud konfliktid; Kosovo, Küpros, Afganistan, UNRCCA)

Peeter Raudsik
Süüria, Iraan, Liibanon, laiem Lähis-Ida, terrorismi vastane võitlus

Aivar Salekešin
Sõjaline nõunik

Paul Kuldkepp
Esinduse haldamine, hooldus-, varustamis- ja muud abitööd, sõidukite korrashoid ja hooldus, autojuhtimine,

Tea Izzo
Sekretär

Siiri Lind
Sekretär